Rychločtení Rychlostudium Info Management

Racionální čtení a rychločtení, info management

Jedná se o značkový dvoudenní kurz „Rychločtení, Rychlostudium, Info Management“, který za posledních pětadvacet let přinesl tisícům absolventů dvě zlaté hodiny času denně navíc, citelnou úlevu nad každodenní mailovou záplavou, úspěšnější studium a další benefity:

 bullet-orange-1Rychleji číst a studovat.

bullet-orange-1 Zefektivníte na maximum čtení článků, učebnic a emailů.

bullet-orange-1 Získáte denně až 3 hodiny času navíc.

 cteni

Racionální čtení a rychločtení, info management  Davida Grubera patří k nejúspěšnějším z kurzům měkkých dovedností v naší zemi všech dob. Spokojenost zaručena.

hvezdicky

Dvoudenní kurz  „Rychločtení, racionální čtení, info management“Davida Grubera

 Termín:28.4.- 29.4.2021

/ dle situace s Covid-19/

Praha 1, dvoudenní kurz

Lektor: ing. David Gruber, autor

Objednávám třídenní kurz rychločtení a rychlostudia Davida Grubera za speciální cenu

Po slevě: 9 700,00

Původní cena:11 790,00 Kč 

hvezdicky

Jednodenní a dvoudenní kurzy jsou pořádány z důvodu, že ve firmách a institucích vás snadněji uvolní na dva dny než na tři celé dny. Také ušetříte za ubytování a další náklady s pobytem v Praze.

Lektor: Ing. David Gruber

Rychločtení plus

hvezdicky

Jednodenní kurz  „Stručný a výstižný trénink rychločtení „Davida Gruber

    Termín: 15.10.2020

/ dle situace s Covid-19/

Praha 1, jednodenní kurz

Lektor: ing. David Gruber, autor

Objednávám třídenní kurz rychločtení a rychlostudia Davida Grubera za speciální cenu

Reference 

Kurzy Davida Grubera se liší od běžně dostupných kurzů, které jsem absolvovala, nebo znám z vyprávění. Nejedná se o běžnou výuku, ale strhující divadelní představení, ve kterém hrajeme všichni zúčastnění a které David pohotově a decentně diriguje. Jednoduše přirovnáno, David nás ve svých kurzech učí „jak vařit“, nikoli pouze „jak uvařit“. Velký to rozdíl! „

Ing. Marta Michalková

Vaše metody NEANA a rychločtení mne přímo fascinovaly.
Jsem přesvědčen, že vaše metody by se měly vyučovat již alespoň od střední školy.
Bedřich N.

Děkuji vám za váš recept rychlostudia jak se efektivně učit cizí jazyky.
Tisíceré díky a buďte hodně zdráv
Václav Postránecký

Davida Grubera jsem poznala kolem devadesátých let, kdy se jako jediný ( první) věnoval technikám duševní práce. Jeho kurzy jsem sama absolvovala. Davida Grubera si velmi vážím  a jeho kurzy a knihy vřele doporučuji.

PaedDr. Alena Gajdůšková

„Před posledním ročníkem vysoké školy jsem se zúčastnil kurzu rychločtení a technik duševní práce s Davidem GruberemNa začátku nás požádal o představu, kde se vidíme za deset až patnáct let. … a tak jsem dal volný průchod kreativitě a začal popisovat, jak ležím v houpací síti na pláži na Havaji, čtu ranní zprávy a z vydlabaného kokosu srkám exotický drink. Havaj jsem tehdy představil jako svou cílovou stanici. Tahle epizoda se mi později mnohokrát vybavila a nakonec přerostla v životní sen.“                       

Roman Slavičínský  

hvezdicky

Dobrý den,

Rád bych vám tímto emailem poděkoval za kurz, kterého jsem se zúčastnil ve dnech 27-28.7.2019 v Praze. Kurz předčil moje očekávání a byl jsem naprosto spokojen.
S pozdravem
David R.

hvezdicky

Co je to rychlé čtení?

Rychlé čtení neboli „rychločtení“ je speciální metoda vnímání textu očima a jeho myšlenkové zpracování, při němž dochází současně se zvyšováním rychlosti i k lepšímu zapamatování přečteného a k lepšímu odlišení podstatného a druhořadého. Zde se synonymicky pro pojem „rychločtení“ používá též pojmu „rychlé čtení“. Širším pojmem než pojem „rychločtení“ je pojem „racionální čtení“, který se používá pro celý souhrn způsobů, strategií a taktik vnímání textových informací (různé obtížnosti) očima a jeho myšlenkové zpracování. Zjednodušeně: racionální čtení = rychlo vyhledávání + rychlo čtení + rychlo studium. Metoda rychlého čtení účinně a do značné míry řeší problém, že bez ní je každé zrychlení čtení neškoleného čtenáře provázeno větší povrchností čtení, a každé obsahové prohloubení je provázeno snížením rychlosti. Rychlo čtení se dá ovládnout metodou samouků z knih, CD nebo softwaru anebo na výcvikovém kurzu trvajícím zhruba 20 hodin (3 dny). Velmi dobře se hodí například k zvládání každodenní záplavy e-mailů, pro manažery, studenty a jiné duševně pracující.

hvezdicky

Stáhněte si FAQ o Kurzu Rychlo čtení a Rychlo studium.

 gift-147780_640

ZJISTIT VÍCE O KURZU A JEHO VÝHODÁCH

hvezdicky

Z historie rychločtení u nás…

V 80. letech 20. století zpopularizoval rychločtení David Gruber, jehož kurzy rychločtení vycházely kromě tehdy populárního Mladého světa také v Technickém týdeníku, Květech, slovenském Svetu nebo oborovém časopiseČtenář. Z hlediska propagace rychločtení v bývalém Československu je podstatné, že články o rychločtení v letech 1984-89 vycházely v celkovém nákladu přes 20 milionů výtisků.
Mladý svět byl jedním z nejčtenějších československých časopisů. V roce 1985 zpracoval David Gruber námět a scénář desetidílného vzdělávacího seriálu „Kurs rychlého čtení“ pro Československou televizi, redakci Publicistiky, dokumentaristiky a vzdělávání, Studio Ostrava. Seriál také moderoval. Díly tohoto televizního seriálu byly doprovázeny dálkovým přenosem softwaru k rychločtení. Zvuková podoba těchto programů doprovázela vždy závěrečné titulky každého dílu. Diváci byli v časopise Československá televize i přímo v seriálu Davidem Gruberem instruováni, jak si ji nahrát na zvukový kazetový magnetofon a poté propojit tento magnetofon s počítačem a program používat. Autorem programů byl také ing. David Gruber, programátorem podle jeho specifikace pak ing. Milan Buchta.
Od tohoto období se problematice rychločtení (= rychlého čtení) věnuje David Gruber nepřetržitě. Vedl do současné doby stovky těchto svých autorských kurzů, mnohé přednášky, poradenství, konzultace, koučování. Vycházejí o něm a o jeho rychločtení časopisecké články, rozhlasové a televizní pořady. Mimo knih a kurzů nabízí i rychločtenářský software a audioknihu.
Gruberovy kurzy jsou specifické užíváním tzv. psychovzorců, kapitoly o efektivním studiu angličtiny, komplex trénování paměti s tzv. „paměťovou asociační listinou“, know-how k vyhmátnutí podstaty textu, metodu NEANA, metodu párového synergického čtení, řadu prezentačních a komunikačních dovedností aj. Gruberova podoba kurzu byla založena hlavně na efektivnější práci mozku při zpracování textových informací. Výcvik v lepší práci očí zde zůstal zachován, ale už jen v okrajové míře. Zdroj: wikipedia, David Gruber archiv.

NEMÁTE ČAS JÍT NA KURZ?

CHCETE ZAČÍT STUDOVAT V POHODLÍ DOMOVA?

Vyzkoušejte:

 MINIKURZRYCHLOCTENI logo

 Některý z PDF KURZŮ “Úvod do rychlého čtení a rychlostudia (16 lekcí, 2 testy a 7 videolekcí) aneb úvod do rychločtení Davida Grubera po česku aneb proč nestudovat a nečíst mnohem rychleji?”

 

Čtěte a studujte rychleji a bez chyb…

hvezdicky

Upozornění. Nejedná se o online kurz, studijní materiály jsou v PDF, e-mailový kurz je vhodný jako základní příprava pro začátečníky, kteří uvažují o absolvování denního kurzu, nebo chtějí začít s dlouhodobým samostudiem.  V tomto e-mailovém kurzu získáte 22 lekcí v PDF, které si sami nastudujete (doporučujeme věnovat studiu každé lekce 10 až 30 minut denně). Videolekce jsou umístěny od 9tého dílu.